EMS

EMS (electrical muscle stimulation), czyli elektrostymulacja mięśni, to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych metod treningowych, rehabilitacyjnych i ogólnorozwojowych XXI wieku.

Technologia ta jeszcze do niedawna była dostępna tylko dla gwiazd sportu, celebrytów, organizacji rządowych typu NASA czy amerykańskiej armii. Dzięki postępowi technologicznemu, obecnie treningi przy użyciu technologii EMS dostępne są dla każdego. W Polsce zastosowanie elektrostymulacji mięśni w treningu nie jest jeszcze popularne i znane, a wielu ludzi podchodzi do niego z dystansem. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż jest ono bezpieczne dla organizmu i bardzo efektywne. Każdy kto spróbował choć raz, może potwierdzić jak bardzo skuteczny jest to trening, jak wiele ma zalet i możliwości. Trening EMS można wykorzystywać jako narzędzie treningowe, rehabilitacyjne lub profilaktyczne, a także poprawiające wygląd.

Trening EMS jest najbardziej wysokowydajnym i oszczędzającym czas treningiem, który aktywuje 9 partii mięśni jednocześnie. W przeciwieństwie do treningu na tradycyjnej siłowni, trening EMS pobudza również mięśnie głębokie. Każda z 9 partii mięśniowych może być pobudzana na różnym poziomie intensywności, co sprawia, że trening jest znacznie efektywniejszy i zindywidualizowany, dopasowany do potrzeb konkretnej osoby.

Przy tradycyjnym treningu nasz mózg wysyła sygnał do neuronów, co powoduje skurcz mięśni. W przypadku treningu EMS impulsy generowane są przez urządzenie i dostarczane przez elektrody, wbudowane w kombinezon i przylegające do ciała, bezpośrednio do mięśni. Impulsy elektryczne aktywują mięśnie od zewnątrz. Nie ma różnicy czy bodziec pochodzi z mózgu czy z elektrod – efektem w każdym wypadku jest skurcz.

Aby zrozumieć skurcze EMS, należy odróżnić drganie mięśni od skurczu tężcowego mięśni. Kiedy stosujemy bodziec elektryczny, mięsień kurczy się przez krótki czas co nazywamy drganiem (nie jest ono bardzo silne). Następnie mięsień staje się niewrażliwy na stymulację (przyzwyczaja się) i rozluźnia. Jeśli jednak zastosujemy kilka impulsów prądu w bardzo krótkim czasie, każdy skurcz staje się mocniejszy niż poprzedni, osiągając znaczną siłę – to zjawisko zwane jest skurczem tężcowym i stanowi podstawę EMS. Brzmi zbyt naukowo? Nie da się ukryć, że jest to bardzo zaawansowana technologia, ale jest zupełnie bezpieczna i przynosi niesamowite efekty. W prostych słowach: jeśli chcesz odmienić swoje życie, poprawić jego jakość, zmniejszyć tkankę tłuszczową, wyrzeźbić ciało, pozbyć się cellulitu, pozbyć się bólu pleców itp. i to wszystko w najprostszy możliwy sposób, i w krótkim czasie – po prostu poddaj się impulsom elektrycznym w XTRA BODY Studio EMS.

 

Urządzenie wysokiej klasy XBody NewaveTM zbudowane jest z materiałów najwyższej jakości, przy użyciu najnowocześniejszych technologii produkcyjnych. Unikalna i ergonomiczna konstrukcja, nowoczesny i przyjazny desing powodują, że XBody jest urządzeniem skrojonym na miarę XXI wieku.

Urządzenie XBody NewaveTM posiada 10” dotykowy ekran, co zapewnia płynność i łatwość obsługi. Trener bez problemu dostosowuje odpowiednie parametry do potrzeb osoby ćwiczącej. W każdej chwili, nawet podczas treningu, bez konieczności zatrzymywania programu, jest w stanie zmienić odpowiednio ustawienia, aby trening był jak najefektywniejszy i właściwie dociążał każdą partię mięśniową ćwiczącego.

Duży, czytelny ekran, na którym wyświetla się czas impulsu i przerwy, pomaga osobie ćwiczącej spiąć mięśnie i wykonać ćwiczenie w odpowiednim czasie. Wszystko to sprawia, że trening przy zastosowaniu urządzenia XBody, jest najskuteczniejszym sposobem na osiągnięcie wytyczonych wspólnie z trenerem celów.

 

Integralną częścią urządzenia XBody do stymulacji mięśni jest kombinezon. Zaprojektowano i wykonano go tak, żeby idealnie dopasował się do kształtu ciała osoby ćwiczącej. Składa się z kamizelki i spodenek oraz dodatkowych opasek na ramiona. Kombinezon ma wbudowanych 18 elektrod, stymulujących jednocześnie 9 partii mięśniowych. Elektrody są precyzyjnie rozmieszczone wewnątrz kombinezonu, a dzięki pasom ściągającym ściśle przylegają do ciała. Pokryte są antybakteryjną powłoką z mikrowłókien, która gwarantuje zachowanie higieny. Kombinezon został zaprojektowany tak, aby było można swobodnie wykonywać dynamiczne ćwiczenia funkcjonalne. Skojarzenie z kosmiczną technologią, jest w pełni zasadne, ponieważ trening EMS jest wykorzystywany także przez NASA.

Stroje pod kombinezon tworzymy z ultralekkiego i niezwykle miękkiego włókna micromodal, połączonego z bawełną wysokiej jakości i domieszką odpornego na pot elastanu, zwiększającego trwałość, komfort i łatwość użytkowania, a także zwiększającego elastyczność.